Drobečková navigace

Úvod > Akce odboru sportu > Úspěchy sportovních oddílů > ADRIA SEMINÁŘ 2017

ADRIA SEMINÁŘ 2017Datum konání:
25.9.2017
Datum ukončení:
30.9.2017

Letovice, 1. - 9. července 2017

ostrov Lošinj, Chorvatsko, 25. - 30. září 2017

 Poslední zářijový týden znamená pro většinu z nás poslední šanci užít si teplé letní počasí. Pardubičtí karatisté se rozhodli na maximum využít tuto příležitost a to na mezinárodním cvičebně-výukovém semináři, proběhnuvším na ostrovu Lošinj, který je součástí nádherného Chorvatského moře.

   


Česká výprava

Trénink

Tréninky probíhaly v prostředí vzdušných lázní (Lječiliště) v přístavním městečku Veli Lošinj, které je turisticky atraktivním místem zvláště díky kvalitě vzduchu a blízké lokaci k sousednímu městu Mali Lošinj.

Za příznivého počasí se cvičilo třikrát denně na basketbalovém hřišti situovaném přímo v areálu lázní, pod vedením zakladatele školy moderního sportovního karate (emeskai), prof. Rudolfa Jakhela, IX. Dan. Ranní trénink začínal za východu slunce, v 6:30, během skrz probouzející se městečko, po kterém následoval trénink koordinace, která byla důležitá v další části dne. Bylo tedy vhodné tělo rozhýbat už ráno.

Po odpočinkové pauze následoval v 10:30 trénink sebeobrany a použití karate v ní. Fyzicky se nejednalo o příliš náročnou činnost,zato ale byla náročná z pohledu vnímání a aplikování jednotlivých detailů v sebeobranných technikách, jež vyžadují spíše přesnost a správné provedení, než sílu a rychlost

V pozdním odpoledni čekal na účastníky semináře trénink karate. Jelikož byl tento seminář určen vysokým pasům, trénovaly se hlavně techniky a jejich kombinace, u kterých se vyžaduje jistá tělesná připravenost, a které se na běžných seminářích v České republice neučí. S postupem semináře se zvyšovala jejich náročnost, až vyvrcholily v simulaci sportovního boje, tzv. progresivní sparing.

Ve vybrané dny proběhlo i několik večerních mítinků s mistrem Jakhelem, kde byla probírána sportovní teorie, ze kterých si bylo možno odnést širší znalosti o bojových sportech a utvořit si ucelenější představu o tomto odvětví.

Turnaj

Na závěr semináře se pod širým nebem odehrál turnaj ve formách, kde všichni mohli pozorovat zlepšení techniky vlivem předchozího tréninku. Bohužel, v široké mezinárodní konkurenci mistrovských stupňů se nepodařilo jedinému závodníkovi z našeho oddílu, Daliboru Mrňávkovi, získat umístění na stupni vítězů.

Tento nezdar byl však vyvážen úspěchem na turnaji ve sportovním boji, který probíhal v malé tělocvičně, do které se vešlo pouze jedno bojiště. Všichni tedy byli koncentrováni na probíhající boje, které v nejvyšší kategorii nabídly skvělou diváckou podívanou. V této kategorii se podařilo našemu členu získat třetí umístění z osmi účastníků ze tří zemí. 

Tabulka umístění v bojích
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo

Závěr

Na druhý den ráno připadlo rozdávání diplomů a zkoušek na nové technické stupně. Oba zástupci našeho oddílu jsou mistrovští kandidáti, žádná zkouška na vyšší technický stupeň jim tedy letos nemohla být udělena, jelikož slavnostní Dan promoce probíhají na Adria semináři každý sudý rok. Po zakončení semináře se někteří rychle odebrali zpět za rodinami a zaměstnáním, jiní zůstali o den déle a užívali si poslední letošní slunce. Všichni odjížděli s dobrou náladou a plní zážitků, na které budou ještě nějakou dobu vzpomínat


Dalibor Mrňávek předcvičuje


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Jak často navštěvujete naše stránky?
a) Téměř každý den
  
 1752
b) Jednou týdně
  
 1291
c) Nepravidelně
  
 1256

Návštěvnost stránek

203362