Drobečková navigace

Úvod > Akce odboru sportu > Úspěchy sportovních oddílů

Úspěchy sportovních oddílů


Štítky:


Novější 1

úspěchy oddílu MSKA Sokol Vysoké mýto

2021.07 CC Polička - článek oddílu Vysoké Mýto.pdf

2021.06.25. Noc Sokoloven - článek oddílu Vysoké Mýto.pdf

2021.06 Emeskai Workshop Zábřeh - článek oddílu Vysoké Mýto.pdf

2021.05 TR Krmelín - článek oddílu Vysoké Mýto.pdf

2020.12 Vánoční přebor ��OS v karate Vysoké Mýto - čl��nek vysokomýtského oddílu.pdf

2021.05 TR Štika Martin udělení licence trenéra karate III. třídy.jpg

2021.06.25. Noc Sokoloven - karate VMy_lidská pyramida.jpg

2021.07 Czechia Camp Polička - foto mistrů.jpg


Publikováno 21. 8. 2021 9:04

Jarní soustředění 2018

Datum konání: 21. 4. 2018 - 22. 5. 2018

Hanušovice, 21. - 22. a 28. - 29. dubna 2018

O víkendech 21.-22. a 28.-29. dubna se konal tradiční jarní seminář MSK. Jako vždy se na první víkend sjeli jedinci z celé republiky, aby se naučili nové věci, nebo si zopakovali základy, a především ukázali, jak se od minule zlepšili.

Tradičně jsme byli rozděleni podle pásů. Žlutí a bílí si s mistry Martinem Čiperou, I. Dan a Miroslavem Motlem, III. Dan, prošli programy 10 a 9, tedy podmety a obloukové kopy, a údery a přímé kopy v obraně. Oranžoví se s mistrem Pavlem Truncem, II. Dan, dostali k programu 8 a 7, kde se učili i kopy z otoček.

No, a nejvyšší pasy si mohli s mistrem Pepou Králem, I. Dan, vyzkoušet menší ukázku z Easter semináře v Berlíně, a pro potěšení duše tak mohli učinit na čerstvém vzduchu venku na sluníčku.

Samozřejmě, druhý víkend byl v duchu testování praxe, tedy vyzkoušet si nové zkušenosti na turnaji. Po krátkém procvičení opět ve skupinách dle pasů, a po krátké kalibraci soudců, se odstartoval turnaj. Nejdříve formy (sestavy předem daných cviků) a v neděli i boje. A samozřejmě jsme neodjeli s prázdnou.


pardubická výprava na jarním soustředění 2018

Tabulka umístění ve formách  
Martin Goláň S4° (Forma Quarta-set) 3. místo
Kristýna Krejzlová C6° (ContraQuinta Set) 2. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
David Šulc MO (muži oranžoví) 1. místo 
David Puchoň MO (muži oranžoví) 3. místo
Martin Goláň MA (muži absolutní) 3. místo

 


Publikováno 14. 5. 2018 13:29

Easter seminář 2018

Datum konání: 2. 4. 2018 - 7. 4. 2018

Berlín, Německo, 2. - 7. dubna 2018

Mezi 2. a 7. dubnem se v Berlíně konal mezinárodní velikonoční seminář MSKAI, a to by bylo abychom tam taky nebyli. Mezi celkovým odhadovaným počtem asi 26 účastníku se nacházeli i tři Slovinci, dva Italové a 8 Čechů, z toho 3 Pardubáci. Od úterý do pátku jsme si pod vedením Mistra Issi Koiteho, III. Dan, mohli vyzkoušet techniky jak v sériích, tak ve zkrácené podobě pro urychlení a taktéž s parterem, kterého na českých seminářích jen tak nepotkáme, vzhledem k účasti cizinců. Techniky se taktéž zaměřovali na skončení na zemi, především ve čtvrtek, kdy se cvičili podmety. Mistr Issa, III. Dan, se zaměřoval na krátké vysvětlování, především šlo o studium pohybů těla jak svého, tak střídajících se partnerů. A díky přítomným tatami jsme se ani nemuseli bát padat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
vpravo Dalibor Mrňávek                      vpravo Kristýna Krejzlová

Samozřejmě, jak bývá tradicí, seminář byl zakončen turnajem, abychom si porovnali jak naše tuzemské zkušenosti, tak úroveň MSK v jiných zemích. A samozřejmě, jak bývá tradicí, našim se vedlo a každý člen Pardubického oddílu si nějaký ten diplom odvezl.

V neposlední řadě bych rád poukázal, že i když to nebylo většinou úspěšné, po čtvrtečním tréninku se většina lidí snažila dostat soupeře při boji na zem. Věřím, že jestli na tom budou dále pracovat, časem uvidíme úspěšné situace podmetení soupeře v bojích mnohem častěji, proto lidé účastnící se tohoto semináře získali mnohé zkušenosti.

Tabulka umístění ve formách  
Martin Goláň S3° (Forma Tertia-set) 2. místo  

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Martin Goláň MG + MB (muži zelení a modří) 1. místo
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 2. místo  
Kristýna Krejzlová FA (ženy absolutní) 2. místo

Jako shrnutí semináře mohu říci, že množství zkušeností získaných na tomto semináři bylo opravdu veliké, a už se těším na další zapojení těchto znalostí na nadcházejících seminářích. Taktéž mimotréninkové aktivity, většinou pořádané místními Němci byli obahacující, někteří měli i možnost prohloubit přátelské vztahy. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na udělené zkoušky, kterých nebylo málo. Avšak z přítomných Čechů mohl vyšší pás získat pouze jeden, ostatní totiž byli mistři nebo kandidáti na mistra.

Tabulka nově získaných technických stupňů
Marting Goláň 4. kyu (první modrý pás)


všichni účastníci Easter semináře 2018


Publikováno 25. 4. 2018 11:06

Zimní seminář

Datum konání: 13. 1. 2018 - 21. 1. 2018

Hanušovice, 13. - 14. a 20. - 21. ledna 2018

Začal nám nový rok, a to pro členy oddílu MSK Pardubice znamená jediné, vydat se na první letošní seminář do zasněžených Hanušovic a zdokonalit si své bojové schopnosti. Spolu s přáteli z dalších oddílů MSK jsme zde strávili dva víkendy.

První víkend jsme se pod vedením mistra Miloslava Zezulky, VI. Dan zaměřili na důkladné nacvičení kopů a úderů, u kterých jsme si všichni museli opravit drobné chybky a dopilovat startování. Následně nám bylo krok za krokem vysvětlováno vše, co se turnaje týče. Od psychické přípravy závodníka, přes úlohu soudců, až po naše akce na bojišti. Pokoušeli jsme se najít ten správný taktický moment pro zaútočení na soupeře, připravovat si nějakou taktiku a také hledat mezery v soupeřově obraně.

 

 

 

 


  
David Puchoň zasahuje soupeře                        Martin Goláň kope soupeře

 

Druhý víkend se nesl ve znamení turnajů. Stejně jako ten první nás čekalo předvedení našich nejlepších forem, kde se jednalo se o ukázku boje s imaginárním nepřítelem. Zde začali vysoké pasy, od kterých se nižší pasy učili pozorováním jejich techniky. Poté přišli na řadu boje, kde jsme prakticky využili všechny doposud získané znalosti a zkušenosti. Zde opět začínali vysoké pasy a potom následovala lehčí forma boje pro oranžové a žluté pasy. Oba víkendy jsme si užili a rozhodně jsme neodjížděli s prázdnou. Všichni naši závodníci si odvezli cenné umístění.

Tabulka umístění ve formách  
Kristýna Krejzlová S°6 (ContraQuinta Set) 2. místo
Martin Goláň S3° (Tertia Set) 3. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Youness Serbouti M16 (muži pod 16 let) 2. místo
David Puchoň MO (muži oranžoví) 2. místo 
Iveta Špačková F16 (ženy pod 16 let) 1. místo
Martin Goláň MA (muži absolutní) 2. místo

 

Tabulka nově získaných technických stupňů
Čeněk Mědílek 11. kyu (druhý bílý pás)
Youness Serbouti 8. kyu (první oranžový pás)

 


pardubická výprava na Zimním semináři 2018


Autor: Iveta Špačková Publikováno 22. 1. 2018 0:46

Mistrovství ČR MSKA-CZ 2017

Datum konání: 25. 11. 2017

Mistrovství ČR MSKA-CZ 2017

Praha, 25. listopadu 2017

 V posledních letech se stalo tradicí, že pardubičtí karatisté z mistrovsví republiky v Moderním Sportovním Karate neodjížděli s prázdnou. Letošní ročník MČR, který se konal 25. listopadu v prostorách TJ Sokol I. Smíchov nebyl výjimkou.

 

 

 

 

    

Adam Knajbl – kontrola soupeře po vydařené akci               Martin Goláň podmetá soupeře na zem

V kategoriích forem, neboli sestav cviků, u kterých se hodnotí technika a nasazení, se dařilo všem našim závodníkům. V té nejvyšší, pro hnědé a černé pasy, dokonce stupně vítězů obsadili výhradně pardubičtí. Následovaly boje, kde sokolové ukázali, že se s nimi není radno zahrávat. Napříč kategoriemi to „cinkalo.“ Výsledkem je druhé místo v celkovém hodnocení oddílů.

Nedílnou součástí mistrovství je i vyhodnocení celoročních výkonů v rámci ligy MSKA-CZ a je důvod slavit, protože nás oddíl se s velkým náskokem 75 bodů umístil na prvním místě s celkovými 230 body. A aby toho nebylo málo, slavily se letošním mistrovství dvě výročí, jednak 25 let moderního sportovního karate v České Republice a také 20 let pardubického oddílu. Lepší dárek než tento úspěch, jsme si k výročí nemohli přát.

    
pardubický oddíl se v rámci celoročních výsledků umístil na 1. místě MSK
forma 6° Set – 1. Adam Knajbl, 2. Dalibor Mrňávek 3. Kristýna Krejzlová

 


pardubický oddíl MSK Sokol Pardubice na MČR MSKA-CZ 2017

 

Tabulka umístění ve formách  
Adam Knajbl S6° (Set) 1. místo  
Dalibor Mrňávek S6° (Set) 2. místo  
Kristýna Krejzlová S6° (Set) 3. místo
Martin Goláň S3° (Tertia set) 2. místo
David Puchoň S2° (Secunda set) 3. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo 
Kristýna Krejzlová FA (ženy absolutní) 4. místo 
Martin Goláň MG (muži zelení) 2. místo
Jiří Michek MG (muži zelení) 4. místo
David Šulc MO+MY (muži oranžoví a žlutí) 1. místo
Andrea Šipošová FO (ženy oranžové) 4. místo
Iveta Špačková F16 (ženy pod 16 let) 1. místo 

Publikováno 3. 12. 2017 15:58

Podzimní seminář 2017

Datum konání: 21. 10. 2017 - 29. 10. 2017

Opět je tu podzim, školáci zase několik týdnů sedí v lavicích a na letní dny už jen vzpomínáme. Pro nás, členy oddílu MSK Pardubice, je ale tento čas spojen s tradičním podzimním seminářem, který se letos konal opět v Hanušovicích. Aktivně jsme tu společně s kolegy z dalších oddílů MSK strávili dva víkendy. První část našeho programu byla zaměřena na bojové techniky.

Program se lišil dle úrovně jednotlivých pasů. Bílé a žluté pasy pod vedením mistra Miloslava Motla, III. Dan a ostatních vysokých pasů zdokonalovaly základní údery a kopy. Oranžové pasy se s mistrem Pavlem Truncem II. Dan zaměřily na série po přímém kopu, vyšší kombinace a zlepšovaly svojí formu (sestavu). Nejtěžší program měly zelené a vyšší pasy, které trénovaly sportovní boj a rychlost a sílu úderů a kopů pod dohledem mistra Josefa Krále, I Dan.

    
David Puchoň v přímém kopu            David Šulc zasahuje soupeře

Druhý víkend nás čekal turnaj ve formách. Jedná se o demonstraci boje s imaginárním soupeřem. Nesmí zde chybět výdechy, přesnost a rychlost jednotlivých úderů a kopů. Poté přišly na řadu boje. Jako první bojovaly zelené a vyšší pasy, od kterých se nižší pasy učily pozorováním jejich taktiky a techniky. Hned poté následoval sparing, neboli lehčí forma boje pro oranžové a žluté pasy. Zde si nižší pasy v praxi vyzkoušely naučené kombinace. Oba víkendy byly náročné, ale domů jsme rozhodně neodjížděli s prázdnou. Všichni pardubičtí závodníci si odvezli svůj diplom za umístění v rámci turnaje a hlavně spoustu dalších zkušeností pro budoucí trénink.

       
Mistr Adam Knajbl kontroluje soupeře Mistr Adam Knajbl podmetá Dalibora Mrňávka

Díky celoročním úspěchům a náskoku jsme hladce obhájili první pozici z předchozích turnajů v rámci Ligy MSKA-CZ a celou ligu opět ovládli.

 

Tabulka umístění ve formách  
Youness Serbouti F1° (Prima) 3. místo  
Iveta Špačková F1° (Prima) 4. místo  
David Puchoň S2° (Secunda set) 2. místo  
Martin Goláň S3° (Tertia set) 3. místo
mistr Adam Knajbl S°6 (ContraQuinta set) 2. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích
Iveta Špačková FY (ženy žluté) 1. místo
Youness Serbouti M16 (muži pod 16 let) 2. místo  
David Šulc MY+MO (muži žlutí a oranžoví) 3. místo  
Martin Goláň MG (muži zelení) 1. místo
mistr Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo

 

Tabulka nově získaných technických stupňů
Tomáš Nejezchleb 10. kyu (první žlutý pás)

Publikováno 2. 11. 2017 10:44

ADRIA SEMINÁŘ 2017

Datum konání: 25. 9. 2017 - 30. 9. 2017

Letovice, 1. - 9. července 2017

ostrov Lošinj, Chorvatsko, 25. - 30. září 2017

 Poslední zářijový týden znamená pro většinu z nás poslední šanci užít si teplé letní počasí. Pardubičtí karatisté se rozhodli na maximum využít tuto příležitost a to na mezinárodním cvičebně-výukovém semináři, proběhnuvším na ostrovu Lošinj, který je součástí nádherného Chorvatského moře.

   


Česká výprava

Trénink

Tréninky probíhaly v prostředí vzdušných lázní (Lječiliště) v přístavním městečku Veli Lošinj, které je turisticky atraktivním místem zvláště díky kvalitě vzduchu a blízké lokaci k sousednímu městu Mali Lošinj.

Za příznivého počasí se cvičilo třikrát denně na basketbalovém hřišti situovaném přímo v areálu lázní, pod vedením zakladatele školy moderního sportovního karate (emeskai), prof. Rudolfa Jakhela, IX. Dan. Ranní trénink začínal za východu slunce, v 6:30, během skrz probouzející se městečko, po kterém následoval trénink koordinace, která byla důležitá v další části dne. Bylo tedy vhodné tělo rozhýbat už ráno.

Po odpočinkové pauze následoval v 10:30 trénink sebeobrany a použití karate v ní. Fyzicky se nejednalo o příliš náročnou činnost,zato ale byla náročná z pohledu vnímání a aplikování jednotlivých detailů v sebeobranných technikách, jež vyžadují spíše přesnost a správné provedení, než sílu a rychlost

V pozdním odpoledni čekal na účastníky semináře trénink karate. Jelikož byl tento seminář určen vysokým pasům, trénovaly se hlavně techniky a jejich kombinace, u kterých se vyžaduje jistá tělesná připravenost, a které se na běžných seminářích v České republice neučí. S postupem semináře se zvyšovala jejich náročnost, až vyvrcholily v simulaci sportovního boje, tzv. progresivní sparing.

Ve vybrané dny proběhlo i několik večerních mítinků s mistrem Jakhelem, kde byla probírána sportovní teorie, ze kterých si bylo možno odnést širší znalosti o bojových sportech a utvořit si ucelenější představu o tomto odvětví.

Turnaj

Na závěr semináře se pod širým nebem odehrál turnaj ve formách, kde všichni mohli pozorovat zlepšení techniky vlivem předchozího tréninku. Bohužel, v široké mezinárodní konkurenci mistrovských stupňů se nepodařilo jedinému závodníkovi z našeho oddílu, Daliboru Mrňávkovi, získat umístění na stupni vítězů.

Tento nezdar byl však vyvážen úspěchem na turnaji ve sportovním boji, který probíhal v malé tělocvičně, do které se vešlo pouze jedno bojiště. Všichni tedy byli koncentrováni na probíhající boje, které v nejvyšší kategorii nabídly skvělou diváckou podívanou. V této kategorii se podařilo našemu členu získat třetí umístění z osmi účastníků ze tří zemí. 

Tabulka umístění v bojích
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo

Závěr

Na druhý den ráno připadlo rozdávání diplomů a zkoušek na nové technické stupně. Oba zástupci našeho oddílu jsou mistrovští kandidáti, žádná zkouška na vyšší technický stupeň jim tedy letos nemohla být udělena, jelikož slavnostní Dan promoce probíhají na Adria semináři každý sudý rok. Po zakončení semináře se někteří rychle odebrali zpět za rodinami a zaměstnáním, jiní zůstali o den déle a užívali si poslední letošní slunce. Všichni odjížděli s dobrou náladou a plní zážitků, na které budou ještě nějakou dobu vzpomínat


Dalibor Mrňávek předcvičuje


Autor: Dalibor Mrňávek Publikováno 10. 10. 2017 23:26

Letní seminář MSK 2017

Datum konání: 1. 7. 2017 - 9. 7. 2017

Letovice, 1. - 9. července 2017

Začátek prázdnin znamená pro pardubické karatisty jediné – letní seminář. Ten je specifický svou délkou, trvá celý týden a díky tomu je jedním z nejpřínosnějších seminářů vůbec. Bývalo pravidlem, že program vedl zakladatel naší školy karate prof. Dr. Rudolf Jakhel, IX. Dan, avšak letos ze zdravotních důvodů nedorazil.

To ovšem neznamená, že nebyl připraven zajímavý a hlavně vyčerpávající program pod vedením nejvyššího mistra v České republice, Miroslava Zezulky, VI. Dan. Skládal se ze tří tréninků denně. První z nich zahrnoval nácvik tzv. forem, což jsou sestavy cviků-technik s přesně stanoveným pořadím. Před turnajem tak byly vypilovány všechny detaily. Vzhledem k tomu, že probíhal venku, jeho součástí byl také vytrvalostní běh.

Druhý a třetí trénink se již odehrával ve sportovní hale a byl zaměřen na výuku nových technik, opakování a pilování základních úderů, nácviky krytů a také sparingové cviky. Zelené a vyšší pasy měly tento program upravený tak, aby se „nenudily“.

Turnaj

Mezinárodní turnaj byl velmi očekávanou částí semináře. V první turnajový den se soutěžilo ve formách. Novinkou byla pro oranžové pasy tzv. forma Secunda set, což znamená, že cvičily krom své formy i formu pro nižší pás. Poté začal sparing neboli lehčí forma boje pro méně zkušené bojovníky. Druhý turnajový den pak svou formu opět zacvičily zelené a vyšší pasy, následně se rozběhly sportovní boje.

    
Iveta Špačková kope soupeřku          Dalibor Mrňávek útočí obloukovým kopem

    

Adam Knajbl v úderu na Dalibora Mrňávka           Martin Goláň v obloukovém kopu

Tabulka umístění ve formách  
Youness Serbouti F1° (Prima) 4. místo  
Nikola Novotná S2° (Secunda set) 3. místo  
Dalibor Mrňávek S5° (Quinta set) 1. místo  
Adam Knajbl S6° (Contra set) 1. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
David Šulc MY (muži žlutí) 1. místo  
Jiří Kohout MY (muži žlutí) 2. místo  
Jakub Rejman MY (muži žlutí) 3. místo
Martin Oberreiter Martin Oberreiter 4. místo
Nikola Novotná FO (ženy oranžové) 1. místo
Martin Goláň MG (muži zelení) 2. místo
Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo  
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo  

Vzhledem k dobrým výsledkům se náš oddíl umístil s 60 body na prvním místě hodnocení turnaje a nadále si udržuje vedoucí pozici v rámci ligy MSKA-CZ. Našim členům se dařilo i ve zkoušce na vyšší kyu, čili technický stupeň.

Tabulka nově získaných technických stupňů
Iveta Špačková 9. kyu (druhý žlutý pás)
Jakub Rejman 9. kyu (druhý žlutý pás)
Nikola Novotná 6. kyu (první zelený pás)
Marting Goláň 5. kyu (druhý zelený pás)
Dalibor Mrňávek 1. kyu (druhý hnědý pás)

Autor: David Puchoň Publikováno 11. 7. 2017 23:26

Jarní seminář MSK 2017

Datum konání: 4. 3. 2017 - 12. 3. 2017

Hanušovice, 4. - 5. a 11. - 12. března 2017

Jako každý rok, tak i letos, začátkem března začal v Hanušovicích Jarní seminář Moderního sportovního karate, který probíhal pod vedením mistra Miroslava Zezulky, VI. Dan. První víkend jsme strávili cvičením ve skupinách, kde nižší pasy procvičovali program 10 a 9 pod vedením mistra Jana Radila, I. Dan, vyšší pasy pod vedením mistra Martina Čipery, I. Dan a mistra Pavla Trunce, II. Dan nacvičovali program 8 a 7 s využitím v bojových situacích.

 

 

Nejvýznamnější částí druhého víkendu byl turnaj, jemuž však předcházela důkladná příprava, která probíhala odděleně, dle jednotlivých technických stupňů. Po této části již započal turnajový úsek s formami, ve kterém se členům našeho oddílu velmi dařilo. To dokazuje následující tabulka výsledků:

 

 

Tabulka umístění ve formách  
Adam Knajbl F°6 (Dan set) 1. místo  
Dalibor Mrňávek F°5 (Quinta set) 1. místo  
Ondřej Vachek F°4 (Quarta set) 2. místo
Jiří Michek F°3 (Tertia set) 2. místo
Nikola Novotná F2° (Secunda) 2. místo

  

   
vpravo mistr Adam Knajbl, II.Dan kope soupeře     vpravo Dalibor Mrňávek v úderu

Neděle pak patřila turnaji ve sparingu a sportovním boji. Kondice a štěstí z předešlého dne členy našeho oddílu neopustila, ba naopak, umístění sesbírali ještě o něco více než předchozího dne:


vlevo David Puchoň kope soupeře

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo  
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 2. místo  
Martin Goláň MG (muži zelení) 3. místo
Jiří Michek MG (muži zelení) 4. místo
David Puchoň MO+MY (muži oranž. + žlutí) 2. místo
David Šulc MY+O (muži žlutí a oranžoví) 1. místo  
Nikola Novotná FY+O (ženy žluté a oranžové) 1. místo  
Younes Serbouti M16 (muži žlutí pod 16let) 2. místo  
Iveta Špačková F16 (ženy žluté pod 16let) 2. místo  

  

Tabulka nově získaných technických stupňů
Tomáš Nejezchleb 11. kyu (druhý bílý pás)
David Šulc 9. kyu (druhý žlutý pás)
Younes Serbouti 9. kyu (druhý žlutý pás)

Autor: Jiří Michek Publikováno 29. 3. 2017 8:18

Zimní seminaře karate karate 2017

Datum konání: 14. 1. 2017 - 22. 1. 2017

Zimní seminář karate 2017

Hanušovice, 14. - 15. a 21. - 22. ledna 2017

První letošní zimní seminář karate se uskutečnil v Hanušovicích. Jako vždy se první víkend trénovalo. Žluté a bílé pasy si prošly programem 10, kde si procvičily použití přímých kopů ve dvojicích, údery v kontrech a podmety pod přísným dozorem mistra Jana Radila, I. Dan. Tréninku oranžových pasů se zhostil mistr Pavel Trunec, II. Dan, pod jehož vedením si cvičenci osvojili dynamiku, rychlost, přesnost a účinnost kombinacích v sériích, přímých kopů a podmetů s partnerem.

 

 

 

 

 

  
Jiří Michek zakončuje akci na soupeře                Naši kluci si to rozdali ve finále

 

Vyšší pasy se společně věnovaly nácviku technik v sériích a použití karate v sebeobraně pod vedením mistra Pavla Sokola, IV.Dan. Nechyběla ani teoretická část pro vysoké pasy, o kterou se postaral mistr Adam Knajbl, II.Dan. Druhý víkend se po krátkém, tříhodinovém tréninku zaměřeném na přípravu na formy a boje, konal tradičně testovní turnaj. V sobotu se závodníci měřili v oblasti technické dokonalosti svých technik, prostřednictvím disciplíny forem. V neděli se utkali v řízeném sportovním boji, nebo jeho jednodušší variaci, sparingu, určené pro nižší pasy, sloužící k osvojení základních principů boje a technik předtím, než nastoupí do boje sportovního.

 

Naši členové vybojovali cenná umístění jak v bojových kategoriích, tak v kategoriích forem a stali se s přehledem nejúspěšnějšími závodníky turnaje, obsadíce prozatimní prvenství v lize 2017, které se budou snažit obhájit na příštím ligovém turnaji, Jarním semináři v březnu. 

Tabulka umístění ve formách  
Dalibor Mrňávek F°5 (Dan set) 1. místo  
Jiří Michek F°5 (Quinta set) 2. místo  
Martin Goláň F°3 (Tertia set) 3. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Dalibor Mrňávekl MA (muži absolutní) 2. místo  
Martin Goláň MG (muži zelení) 1. místo  
Jiří Michek MB (muži zelení) 2. místo
David Puchoň MO+MY (muži oranž. + žlutí) 1. místo
David Šulc MO+MY (muži oranž. + žlutí) 3. místo
Daniel Orst M16 (muži pod 16 let) 4. místo  

Autor: Adam Knajbl Publikováno 9. 2. 2017 16:18

Novější 1

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Jak často navštěvujete naše stránky?
a) Téměř každý den
  
 1746
b) Jednou týdně
  
 1277
c) Nepravidelně
  
 1244

Návštěvnost stránek

200629