Drobečková navigace

Úvod > Akce odboru sportu > Úspěchy sportovních oddílů

Úspěchy sportovních oddílů


Novější 1

ADRIA SEMINÁŘ 2017

Datum konání: 25. 9. 2017 - 30. 9. 2017

Letovice, 1. - 9. července 2017

ostrov Lošinj, Chorvatsko, 25. - 30. září 2017

 Poslední zářijový týden znamená pro většinu z nás poslední šanci užít si teplé letní počasí. Pardubičtí karatisté se rozhodli na maximum využít tuto příležitost a to na mezinárodním cvičebně-výukovém semináři, proběhnuvším na ostrovu Lošinj, který je součástí nádherného Chorvatského moře.

   


Česká výprava

Trénink

Tréninky probíhaly v prostředí vzdušných lázní (Lječiliště) v přístavním městečku Veli Lošinj, které je turisticky atraktivním místem zvláště díky kvalitě vzduchu a blízké lokaci k sousednímu městu Mali Lošinj.

Za příznivého počasí se cvičilo třikrát denně na basketbalovém hřišti situovaném přímo v areálu lázní, pod vedením zakladatele školy moderního sportovního karate (emeskai), prof. Rudolfa Jakhela, IX. Dan. Ranní trénink začínal za východu slunce, v 6:30, během skrz probouzející se městečko, po kterém následoval trénink koordinace, která byla důležitá v další části dne. Bylo tedy vhodné tělo rozhýbat už ráno.

Po odpočinkové pauze následoval v 10:30 trénink sebeobrany a použití karate v ní. Fyzicky se nejednalo o příliš náročnou činnost,zato ale byla náročná z pohledu vnímání a aplikování jednotlivých detailů v sebeobranných technikách, jež vyžadují spíše přesnost a správné provedení, než sílu a rychlost

V pozdním odpoledni čekal na účastníky semináře trénink karate. Jelikož byl tento seminář určen vysokým pasům, trénovaly se hlavně techniky a jejich kombinace, u kterých se vyžaduje jistá tělesná připravenost, a které se na běžných seminářích v České republice neučí. S postupem semináře se zvyšovala jejich náročnost, až vyvrcholily v simulaci sportovního boje, tzv. progresivní sparing.

Ve vybrané dny proběhlo i několik večerních mítinků s mistrem Jakhelem, kde byla probírána sportovní teorie, ze kterých si bylo možno odnést širší znalosti o bojových sportech a utvořit si ucelenější představu o tomto odvětví.

Turnaj

Na závěr semináře se pod širým nebem odehrál turnaj ve formách, kde všichni mohli pozorovat zlepšení techniky vlivem předchozího tréninku. Bohužel, v široké mezinárodní konkurenci mistrovských stupňů se nepodařilo jedinému závodníkovi z našeho oddílu, Daliboru Mrňávkovi, získat umístění na stupni vítězů.

Tento nezdar byl však vyvážen úspěchem na turnaji ve sportovním boji, který probíhal v malé tělocvičně, do které se vešlo pouze jedno bojiště. Všichni tedy byli koncentrováni na probíhající boje, které v nejvyšší kategorii nabídly skvělou diváckou podívanou. V této kategorii se podařilo našemu členu získat třetí umístění z osmi účastníků ze tří zemí. 

Tabulka umístění v bojích
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo

Závěr

Na druhý den ráno připadlo rozdávání diplomů a zkoušek na nové technické stupně. Oba zástupci našeho oddílu jsou mistrovští kandidáti, žádná zkouška na vyšší technický stupeň jim tedy letos nemohla být udělena, jelikož slavnostní Dan promoce probíhají na Adria semináři každý sudý rok. Po zakončení semináře se někteří rychle odebrali zpět za rodinami a zaměstnáním, jiní zůstali o den déle a užívali si poslední letošní slunce. Všichni odjížděli s dobrou náladou a plní zážitků, na které budou ještě nějakou dobu vzpomínat


Dalibor Mrňávek předcvičuje


Autor: Dalibor Mrňávek Publikováno 10. 10. 2017 23:26

Letní seminář MSK 2017

Datum konání: 1. 7. 2017 - 9. 7. 2017

Letovice, 1. - 9. července 2017

Začátek prázdnin znamená pro pardubické karatisty jediné – letní seminář. Ten je specifický svou délkou, trvá celý týden a díky tomu je jedním z nejpřínosnějších seminářů vůbec. Bývalo pravidlem, že program vedl zakladatel naší školy karate prof. Dr. Rudolf Jakhel, IX. Dan, avšak letos ze zdravotních důvodů nedorazil.

To ovšem neznamená, že nebyl připraven zajímavý a hlavně vyčerpávající program pod vedením nejvyššího mistra v České republice, Miroslava Zezulky, VI. Dan. Skládal se ze tří tréninků denně. První z nich zahrnoval nácvik tzv. forem, což jsou sestavy cviků-technik s přesně stanoveným pořadím. Před turnajem tak byly vypilovány všechny detaily. Vzhledem k tomu, že probíhal venku, jeho součástí byl také vytrvalostní běh.

Druhý a třetí trénink se již odehrával ve sportovní hale a byl zaměřen na výuku nových technik, opakování a pilování základních úderů, nácviky krytů a také sparingové cviky. Zelené a vyšší pasy měly tento program upravený tak, aby se „nenudily“.

Turnaj

Mezinárodní turnaj byl velmi očekávanou částí semináře. V první turnajový den se soutěžilo ve formách. Novinkou byla pro oranžové pasy tzv. forma Secunda set, což znamená, že cvičily krom své formy i formu pro nižší pás. Poté začal sparing neboli lehčí forma boje pro méně zkušené bojovníky. Druhý turnajový den pak svou formu opět zacvičily zelené a vyšší pasy, následně se rozběhly sportovní boje.

    
Iveta Špačková kope soupeřku          Dalibor Mrňávek útočí obloukovým kopem

    

Adam Knajbl v úderu na Dalibora Mrňávka           Martin Goláň v obloukovém kopu

Tabulka umístění ve formách  
Youness Serbouti F1° (Prima) 4. místo  
Nikola Novotná S2° (Secunda set) 3. místo  
Dalibor Mrňávek S5° (Quinta set) 1. místo  
Adam Knajbl S6° (Contra set) 1. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
David Šulc MY (muži žlutí) 1. místo  
Jiří Kohout MY (muži žlutí) 2. místo  
Jakub Rejman MY (muži žlutí) 3. místo
Martin Oberreiter Martin Oberreiter 4. místo
Nikola Novotná FO (ženy oranžové) 1. místo
Martin Goláň MG (muži zelení) 2. místo
Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo  
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo  

Vzhledem k dobrým výsledkům se náš oddíl umístil s 60 body na prvním místě hodnocení turnaje a nadále si udržuje vedoucí pozici v rámci ligy MSKA-CZ. Našim členům se dařilo i ve zkoušce na vyšší kyu, čili technický stupeň.

Tabulka nově získaných technických stupňů
Iveta Špačková 9. kyu (druhý žlutý pás)
Jakub Rejman 9. kyu (druhý žlutý pás)
Nikola Novotná 6. kyu (první zelený pás)
Marting Goláň 5. kyu (druhý zelený pás)
Dalibor Mrňávek 1. kyu (druhý hnědý pás)

Autor: David Puchoň Publikováno 11. 7. 2017 23:26

Jarní seminář MSK 2017

Datum konání: 4. 3. 2017 - 12. 3. 2017

Hanušovice, 4. - 5. a 11. - 12. března 2017

Jako každý rok, tak i letos, začátkem března začal v Hanušovicích Jarní seminář Moderního sportovního karate, který probíhal pod vedením mistra Miroslava Zezulky, VI. Dan. První víkend jsme strávili cvičením ve skupinách, kde nižší pasy procvičovali program 10 a 9 pod vedením mistra Jana Radila, I. Dan, vyšší pasy pod vedením mistra Martina Čipery, I. Dan a mistra Pavla Trunce, II. Dan nacvičovali program 8 a 7 s využitím v bojových situacích.

 

 

Nejvýznamnější částí druhého víkendu byl turnaj, jemuž však předcházela důkladná příprava, která probíhala odděleně, dle jednotlivých technických stupňů. Po této části již započal turnajový úsek s formami, ve kterém se členům našeho oddílu velmi dařilo. To dokazuje následující tabulka výsledků:

 

 

Tabulka umístění ve formách  
Adam Knajbl F°6 (Dan set) 1. místo  
Dalibor Mrňávek F°5 (Quinta set) 1. místo  
Ondřej Vachek F°4 (Quarta set) 2. místo
Jiří Michek F°3 (Tertia set) 2. místo
Nikola Novotná F2° (Secunda) 2. místo

  

   
vpravo mistr Adam Knajbl, II.Dan kope soupeře     vpravo Dalibor Mrňávek v úderu

Neděle pak patřila turnaji ve sparingu a sportovním boji. Kondice a štěstí z předešlého dne členy našeho oddílu neopustila, ba naopak, umístění sesbírali ještě o něco více než předchozího dne:


vlevo David Puchoň kope soupeře

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo  
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 2. místo  
Martin Goláň MG (muži zelení) 3. místo
Jiří Michek MG (muži zelení) 4. místo
David Puchoň MO+MY (muži oranž. + žlutí) 2. místo
David Šulc MY+O (muži žlutí a oranžoví) 1. místo  
Nikola Novotná FY+O (ženy žluté a oranžové) 1. místo  
Younes Serbouti M16 (muži žlutí pod 16let) 2. místo  
Iveta Špačková F16 (ženy žluté pod 16let) 2. místo  

  

Tabulka nově získaných technických stupňů
Tomáš Nejezchleb 11. kyu (druhý bílý pás)
David Šulc 9. kyu (druhý žlutý pás)
Younes Serbouti 9. kyu (druhý žlutý pás)

Autor: Jiří Michek Publikováno 29. 3. 2017 8:18

Zimní seminaře karate karate 2017

Datum konání: 14. 1. 2017 - 22. 1. 2017

Zimní seminář karate 2017

Hanušovice, 14. - 15. a 21. - 22. ledna 2017

První letošní zimní seminář karate se uskutečnil v Hanušovicích. Jako vždy se první víkend trénovalo. Žluté a bílé pasy si prošly programem 10, kde si procvičily použití přímých kopů ve dvojicích, údery v kontrech a podmety pod přísným dozorem mistra Jana Radila, I. Dan. Tréninku oranžových pasů se zhostil mistr Pavel Trunec, II. Dan, pod jehož vedením si cvičenci osvojili dynamiku, rychlost, přesnost a účinnost kombinacích v sériích, přímých kopů a podmetů s partnerem.

 

 

 

 

 

  
Jiří Michek zakončuje akci na soupeře                Naši kluci si to rozdali ve finále

 

Vyšší pasy se společně věnovaly nácviku technik v sériích a použití karate v sebeobraně pod vedením mistra Pavla Sokola, IV.Dan. Nechyběla ani teoretická část pro vysoké pasy, o kterou se postaral mistr Adam Knajbl, II.Dan. Druhý víkend se po krátkém, tříhodinovém tréninku zaměřeném na přípravu na formy a boje, konal tradičně testovní turnaj. V sobotu se závodníci měřili v oblasti technické dokonalosti svých technik, prostřednictvím disciplíny forem. V neděli se utkali v řízeném sportovním boji, nebo jeho jednodušší variaci, sparingu, určené pro nižší pasy, sloužící k osvojení základních principů boje a technik předtím, než nastoupí do boje sportovního.

 

Naši členové vybojovali cenná umístění jak v bojových kategoriích, tak v kategoriích forem a stali se s přehledem nejúspěšnějšími závodníky turnaje, obsadíce prozatimní prvenství v lize 2017, které se budou snažit obhájit na příštím ligovém turnaji, Jarním semináři v březnu. 

Tabulka umístění ve formách  
Dalibor Mrňávek F°5 (Dan set) 1. místo  
Jiří Michek F°5 (Quinta set) 2. místo  
Martin Goláň F°3 (Tertia set) 3. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Dalibor Mrňávekl MA (muži absolutní) 2. místo  
Martin Goláň MG (muži zelení) 1. místo  
Jiří Michek MB (muži zelení) 2. místo
David Puchoň MO+MY (muži oranž. + žlutí) 1. místo
David Šulc MO+MY (muži oranž. + žlutí) 3. místo
Daniel Orst M16 (muži pod 16 let) 4. místo  

Autor: Adam Knajbl Publikováno 9. 2. 2017 16:18

Mistrovství České Republiky 2016

Datum konání: 26. 11. 2016

Mistrovství České Republiky 2016

Praha, 26. listopadu 2016

Tento rok se nám bohužel nepovedlo obhájit prvenství v lize a byli jsme odsunuti na i tak druhé krásné místo. Dnešním dnem 26. 11. 2016 skončilo Mistrovství ČR v moderním sportovním karate a tím i uzavření celé závodní sezóny, které nebylo zrovna podle našich představ, ale nebereme to nijak tragicky. Ze sportovního hlediska máme konečně silného soupeře, což je důvod o to více pracovat. 

Letošního mistrovství se zúčastnila celá řada českých klubů a jejich bojovníků, kteří přijeli bojovat o poháry a příčky nejvyšších Mistrů ČR. Hned úvod turnaje začal, jak se říká: „Z VOSTRA“ a to i přes očekávaný pohodový začátek. Po uplynutí technické části forem, začaly lítat FACKY a atmosféra některých soubojů se dala doslova krájet. I zdravotníci měli chvílemi plné ruce práce. Bohužel i to k bojovému umění, kde dochází ke kontaktu, patří. Mnozí z našeho oddílu obsadili příčky nejvyšší a stali se pro tento rok mistry ve své kategorii.

 
Jiří Novák útočí na hlavu soupeře                  Adam Knajbl v kopu na hlavu

 

Dokonce se našemu reprezentantu Daliboru Mrňávkovi podařilo dostat do tzv. TOP-TEN bojovníků z celé České republiky a obsadil parádní 3. místo v kategorii FOREM.

Moc dobrá práce… My prostě svou půlku koně nedáme jen tak…! :)

Tabulka umístění ve formách  
Adam Knajbl F°6 (Dan set) 1. místo  
Dalibor Mrňávek F°5 (Quinta set) 1. místo  
Aleš Hajdák F°4 (quarta set) 2. místo
Ondřej Vachek F°4 (Quarta set) 4. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích 
Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo  
Martin Goláň MG (muži zelení) 2. místo  
Aleš Hajdák MB (muži modří) 3. místo
Ondřej Vachek MB (muži modří) 4. místo
David Puchoň MO+MY (muži oranž. + žlutí) 4. místo
Andrea Šipošová FO+FY (ženy oranž. + žluté) 4. místo  

 

   
 Martin Goláň poráží svého soupeře  Diplom za 2. místo v LIZE MSKA-CZ

 

Pardubická výprava, která obsadila 2. místo v  LIZE MSKA-CZ
„VÍCEMISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY 2016“


Autor: Adam Knajbl Publikováno 19. 12. 2016 21:36

MSK Sokol Pardubice - Podzimní seminář 2016

Datum konání: 22. 10. 2016 - 30. 10. 2016

Podzim pro většinu lidí znamená návrat do školy, poslední slunečné dny či přednástup zimního období. Pro karatisty z oddílu MSK Sokol Pardubice je ale také spojen s podzimním seminářem MSK, který se mezi 22.–23. a 29.–30. říjnem konal v Hanušovicích.

První část cvičebního programu byla věnována tréninku bojových technik, které se lišily dle úrovně jednotlivých pasů. Pod vedením mistrů a trenérů zlepšovali bílé a žluté pasy své dovednosti, sílu a přesnost v kopech a úderech. Vyšší pasy se pak detailně věnovali pokročilejšímu nácviku mrštnosti úderu (tzv. efektu biče). Dále se náplň semináře skládala z tréninku progresivního sparringu, který byl přípravou na nadcházející závody. Závěr prvního víkendu pak patřil nácviku boje a obrany se zbraněmi – konkrétně tyčí.

Do Pardubic jsme se vraceli unaveni, ale plni nových znalostí a co hlavně, natěšeni na další víkend, kdy vše ozkoušíme v realitě boje a předvedeme své nejlepší formy.

Sobota druhého víkendu byla ve znamení tréninku a turnaje ve formách, kde se demonstruje přesnost a kvalita provedení bojových technik proti imaginárnímu soupeři. Ani zde však nesmí chybět bojové nasazení. V neděli započala další část turnaje – sportovní boj. Jako první se mezi sebou utkali zástupci vysokých pasů. Hned poté následoval sparring pro žluté a oranžové pasy. Příležitost otestovat svoje dovednosti a kondičku ve stresové situaci dostal každý. Turnaje se účastnili také nováčci a i ti si vedli na výbornou.

 

Tabulka umístění ve formách
Ondřej Vachek F°6 (Quarta set) 1. místo
Dalibor Mrňávek F°4 (Quinta set) 2. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích
Tomáš Lorenc MY (muži žlutí) 2. místo
David Puchoň MO (muži oranžoví) 2. místo
Andrea Šipošova FO (ženy oranžové) 4. místo
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 2. místo

 

Tabulka nově získaných technických stupňů
Youness Serbouti 10. kyu (první žlutý pás)
Daniel Orst 9. kyu (druhý žlutý pás)
David Puchoň 9. kyu (druhý oranžový pás)


pardubická výprava na Podzimním semináři MSK 2016

zleva:David Puchoň, Stanislava Kubešová, Dalibor Mrňávek, Ondřej Vachek,
Andrea Šipošová, mistr Pavel Trunec II. Dan,

dole: Daniel Orts, Youness Serbouti a Tomáš Lorenc.


Autor: Andrea Šipošová Publikováno 6. 11. 2016 10:44

MSK Sokol Pardubice - ADRIA SEMINAŘ 2016

Datum konání: 2. 10. 2016 - 8. 10. 2016

Většina lidí vyráží do Chorvatska za mořem. Pardubičtí karatisté vyrazili za cvičením na ADRIA seminář pro vysoké pasy, konaný 2. až 8. října na chorvatském ostrově Mali Lošinj. Tréninkový program byl rozdělen do tří bloků, ranní koordinační, dopoledne sebeobrana a odpolední trénink se věnoval progresivnímu sparingu. Vše probíhalo pod vedením Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan a ostatních mistrů. 

Večery pak patřily teoretickým přednáškám Prof. Jakhela o historii karate a teorii bojových sportů. Mimo tradiční náplň tréninků se účastníci učili techniky přerážení, po kterých následovaly Dan promoce, kde Mistr Adam Knajbl obdržel druhý Dan.

 


     

mistr Adam Knajbl, II. Dan ukazuje přeražení na kameni

   mistr Adam Knajbl přebírá II. Dan

 

Vše bylo, jak už je zvykem, zakončeno mezinárodním turnajem, na kterém si pardubický oddíl karate vedl znamenitě. 

 

     
Ondřej Vachek zasahuje soupeře z výskoku                     Jiří Michek kope soupeře

 

    
Adam Knajbl kope soupeře          Dalibor Mrňávek úderem proniká k soupeři

Tabulka umístění ve formách
mistr Adam Knajbl F°6 (Dan set) 2. místo
Dalibor Mrňávek F°5 (Quinta set) 2. místo
Ondřej Vachek F°4 (Quarta set) 3. místo
Jiří Michek F°3 (Tertia set) 4. místo
Tabulka umístění ve sparingu a bojích
mistr Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo
Dalibor Mrňávek MBr (muži hnědí) 1. místo
Ondřej Vachek MBl (muži modří) 3. místo
Martin Goláň MG (muži zelení) 3. místo

Tento rok náš oddíl opět obsadil nejvyšší příčku na turnaji a veze si domů další vítězství. Příprava našich svěřenců probíhala s velice striktním přístupem a tvrdým drilem technik a kondice.

Tabulka nově získaných technických stupňů
Adam Knajbl II. Dan (druhý černý pás)

Celá pardubická výprava s mistrem Prof. Dr. Rudolfem Jakhelem, IX. Dan

Zleva: mistr Pavel Trunec, II. Dan, Dalibor Mrňávek, Jiří Michek, Martin Goláň, Ondřej Vachek, Stanislava Kubešová, mistr Prof. Dr. Rudolf Jakhel, IX. Dan

Dole: mistr Adam Knajbl, II. Dan

A jak jinak by se mohli pardubičtí karatisté rozloučit s ostrovem, který se na celý týden stal jejich domovem, než poctivým závěrečným tréninkem?
 

   


Autor: Martin Goláň Publikováno 21. 10. 2016 22:32

MSK Sokol Pardubice - LETNÍ SEMINÁŘ KARATE 2016

Datum konání: 3. 7. 2016 - 9. 7. 2016

Začaly letní prázdniny a karatisté z Pardubic vyrazili v období 3.–9. 7. 2016 do Letovic u Brna na jeden z nejpřínosnějších seminářů celého roku, Letní soustředění.

Letní seminář trvá celý týden a tím se stává jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších akcí v roce. Je zde hodně času na důkladné procvičení veškerých detailů v jednotlivých technikách a kombinacích. Během celého semináře, až na turnaj, byl den rozdělen na tři tréninkové bloky. Ráno venku a další dva bloky v tělocvičně.

Kromě klubů z České Republiky jsme měli možnost si společně zacvičit i s našimi přáteli z Německa a Slovinska. Celý seminář vedl zakladatel metodiky MSKAI Prof. Dr. Rodolf Jakhel IX. Dan.

Turnaj

Nejočekávanější částí semináře byl samozřejmě mezinárodní turnaj. Tradičně se soutěžilo ve formách (tedy souboru bojových scén proti imaginárnímu soupeři), sparingu (lehčí forma boje) a sportovních bojích.


     

Tabulka umístění ve formách
mistr Adam Knajbl F°6 (Dan set) 3. místo
Václav Dobravský F°5 (Quinta set) 4. místo
Dalibor Mrňávek F°4 (Quarta set) 1. místo
Ondřej Vachek F°3 (Tertia set) 1. místo

 

 

 

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích
mistr Adam Knajbl MA (muži absolutní) 2. místo
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 3. místo
Ondřej Vachek MG (muži zelení) 2. místo
Martin Goláň MY + MO (muži žlutí a oranžoví) 1. místo
David Puchoň MY + MO (muži žlutí a oranžoví) 2. místo

 

 

 

 

 

 

 

Tento rok náš oddíl opět obsadil nejvyšší příčku na turnaji a veze si domů další vítězství. Příprava našich svěřenců probíhala s velice striktním přístupem a tvrdým drilem technik a kondice.

Tabulka nově získaných technických stupňů
Martin Goláň 6. kyu (první zelený pás)
Ondřej Vachek 4. kyu (prnvní modrý pás)
Dalibor Mrňávek 2. kyu (první hnědy pás)

 

 

 

 

 

 

 

 

Účast na tomto semináři se našemu oddílu vydařila, kdy o tomto svědčí první umístění v bodovém hodnocení celého turnaje. Každý z nás si odvezl nějakou tu zkušenost a bude tedy moci do budoucna na sobě lépe pracovat.

 “Shrnutí celé akce by znělo asi tako: Tak jako v minulosti jsme přijeli, vyhráli a opět odjeli…“

pardubická výprava na letním semináři karate 2016


Autor: Adam Knajbl Publikováno 14. 7. 2016 0:03

MSK Sokol Pardubice - Výsledky z Jarního semináře 2016

Datum konání: 5. 3. 2016 - 16. 4. 2016

Hanušovice, 5. - 6. a 12. - 13. března 2016

První víkend Jarního semináře probíhal tradičně ve víru nácviku bojových technik a kombinací. Program byl zaměřen především na technický důraz jednotlivých cvičebních programů. Nechybělo ani zkoušení bojových situací s partnerem a přípravě na nadcházející víkend, který byl ve znamení turnaje a možnosti složit zkoušku na vyšší technický stupeň (pás). 

Začátkem druhého víkendu se ještě dopoledne cvičilo. Odpoledne už začal ligový turnaj. První část byla věnována formám (boji s imaginárním protivníkem). Následující den už patřil sportovnímu boji a sparingu.

Po dlouhém téměř vyrovnaném boji se na prvním místě v rámci turnaje umístili bojovníci z Chotěboře a hned za nimi náš pardubický oddíl.

 

Díky bodům, které jsme získali na předchozích letošních akcích, se však stále držíme na prvním místě v rámci Ligy MSKA CZ pro rok 2016.

 „Členům našeho oddílu patří dík za jejich práci. Přesto je však umístění na druhém místě v rámci turnaje pro nás signálem, že máme co zlepšovat. O tom jakým způsobem se projeví naše následující příprava se můžete přesvědčit na výsledcích nadcházející akce!“ 

  
Dalibor Mrňávek obrana ze země proti útoku      vlevo Andrea Šipošová odkopává soupeřku 

vpravo Martin Goláň podmetá soupeře

Výsledky z turnaje

Našim členům se povedlo získat cenná umístění a to jak ve formách, tak i bojích. V některých případech až překvapivě dobře:

 

Tabulka umístění ve formách
mistr Adam Knajbl F°6 (Dan set) 2. místo
Dalibor Mrňávek F°4 (Quarta set) 1. místo
Jiří Michek F°3 (Tertia set) 3. místo
Ondřej Vachek F°3 (Tertia set) 4. místo
Martin Goláň F°2 (Secunda) 3. místo

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích
mistr Adam Knajbl MA (muži absolutní) 1. místo
Dalibor Mrňávek MA (muži absolutní) 4. místo
Jiří Michek MG (muži zelení) 3. místo
Martin Goláň MY + MO (muži žlutí a oranžoví) 1. místo

Našemu oddílu se zadařilo i co se týče zkoušek na vyšší technické stupně.  Je super vidět váš výraz, když se vám povede splnit zkoušku, nezapomínejte však, že to není jen o barvě pásku, ale také o tom co doopravdy umíte. Nechtějte nikdy nic, na co nemáte dovednosti a právo. Gratulujeme!

Tabulka nově získaných technických stupňů
Viktor Nermuť 11. kyu (druhý bílý pás)
Daniel Orst 11. kyu (druhý bílý pás)
David Puchoň 8. kyu (první oranžový pás)
Andrea Šipošová 8. kyu (první oranžový pás)

zástupci pardubického oddílu MSK Sokol Pardubice

Autor článku: Adam Knajbl
Upravil: Josef Jetmar


Autor: Adam Knajbl a Josef Jetmar Publikováno 15. 4. 2016 20:03

Letní výhry pardubických karatistů

Datum konání: 27. 6. 2015 - 4. 7. 2015

Letní seminář karate 2015 (27.6.–4.7.2015)

Školákům již začaly letní prázdniny a spousta z nich se vidí, jak podřimují někde na chalupě nebo u vody. To však neplatí pro karatisty z Pardubic, které koncem června čekal jeden z nejpřínosnějších seminářů celého roku.

 

Letní seminář se od těch ostatních liší především svou délkou, trvá totiž celý týden. Je zde tedy spousta času důkladně procvičit jednotlivé bojové kombinace a zaměřit se na detaily v jejich průběhu. Nestandartní je také ranní část tréninku, která se za dobrého počasí odehrává vždy venku a je zakončena vytrvalostním během. Tento rok byl kladen důraz na zvýšení rychlosti provádění a automatizaci nejzákladnějších kopů a úderů karate.

Kromě oddílů Moderního sportovního karate z České Republiky jsme měli možnost si společně zacvičit i našimi přáteli z Německa, Slovinska a Itálie. Tento seminář byl také významný tím, že se jednalo o jednu z posledních možností zacvičit si pod vedením zakladatele našeho Moderního sportovního karate prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan.

Turnaj

Částí semináře, na kterou jsme se nejvíce připravovali a těšili, byl samozřejmě turnaj. Soutěžilo se v tradičně ve formách (tedy souboru bojových scén proti imaginárnímu soupeři), sparingu (lehčí forma boje) a sportovních bojích.

Tabulka umístění ve formách

Aneta Průšková

F1° (Prima)

4. místo

 

Ondřej Vachek

F3° (Tertia set)

1. místo

 

Jiří Michek

F3° (Tertia set)

2. místo

 

Dalibor Mrňávek

F4° (Quarta set)

1. místo

 

Adam Knajbl

F°6 (Dan set)

3. místo

 

 

 

 

 

Tabulka umístění ve sparingu a bojích

Jiří Michek

MG (muži zelení)

2. místo

 

Ondřej Vachek

MG (muži zelení)

4. místo

 

Václav Doubravský

MB (muži modří)

1. místo

 

Dalibor Mrňávek

MB (muži modří)

2. místo

 

Adam Knajbl

MA (muži absolutní)

1. místo

 

 

Díky přípravným tréninkům, které pro nás přímo za účelem Letního semináře připravil vedoucí našeho oddílu Pavel Trunec, II. Dan náš oddíl obsadil nejvyšší příčku na turnaji a veze si domů další vítězství.

Seminář byl zakončen předáním zkoušek na vyšší technický stupeň. Díky odhodlanosti se kterou jsme na semináři cvičili, se nám vedlo i v této oblasti.

Tabulka nově získaných technických stupňů

Ondřej Vachek

5. kyu (druhý zelený pás)

 

Václav Doubravský

2. kyu (první hnědý pás)

 

 

Účast na seminář se tedy našemu oddílu skutečně dobře vydařila. Každý z nás si odvezl nějakou tu zkušenost a bude tedy moci do budoucna na sobě lépe pracovat.

„Když jsem zeptal našeho dalšího mistra Adama Knajbla, který jel s námi, co tam budeme celý týden dělat, odpověděl v celku jednoduše jako vždy J : Budeme celý týden dřít jako koně, nakopeme pár českých a zahraničních pozadí (psáno slušně) a pojedeme domu…J. Co k tomu dodat…“.

 

 

 

 

Děkujeme za podporu našim sponzorům:

   

 

 

 

Město Pardubice podporuje sport

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                        

 

Vlevo: Dalibor Mrňávek

 

 

                                                                                                                            

                                                                                                                             Vpravo: Mistr Adam Knajbl

                                                                                                                                            

¨

                                                                                                                                                    ¨

 

 

 

 

Pardubická a Vysoko Mýtská výprava v jedné fotce


Publikováno 13. 7. 2015 12:40

Novější 1

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Jak často navštěvujete naše stránky?
a) Téměř každý den
  
 1409
b) Jednou týdně
  
 1002
c) Nepravidelně
  
 964

Návštěvnost stránek

117791